Dolne źródła ciepła


Dolne źródła do gruntowych pomp ciepła

Technologia gruntowych pomp ciepła jest powszechnie na świecie uznana za rozwiązanie premium w kategorii Odnawialnych Źródeł Energii. Pompa ciepła eksploatuje ciepło zakumulowane pod powierzchnią Ziemi, dostarczając do budynku energię geotermalną na potrzeby grzewcze i chłodnicze. W nowoczesnych budynkach mieszkalnych jak również wielkogabarytowych obiektach przemysłowych i publicznych technologie OZE stają się standardem projektowym i wykonawczym. Pompy ciepła sprawdzają się również w budynkach modernizowanych, realizowanych w starszych technologiach. W Polsce gruntowe pompy ciepła nieprzerwanie od 10 lat osiągają dodatnie wskaźniki sprzedaży dowodząc swoich możliwości w każdej strefie klimatycznej i w różnorodnych zastosowaniach.

Firma PRAWTECH produkuje i rozwija technologie pozyskiwania odnawialnego ciepła z głębi Ziemi. Ciepło zakumulowane w gruncie nie jest zależne od warunków zewnętrznych, dlatego też odwierty geotermalne sprawdzają się praktycznie w każdym miejscu - zarówno w skałach, jak i gruntach luźnych o zmiennej litologii. Inwestor decydujący się na zastosowanie gruntowej pompy ciepła w większości przypadków nie potrzebuje dodatkowego alternatywnego paliwa, np. gazu, drewna czy też węgla. Niezbędne jest jedynie dostarczenie energii elektrycznej do pompy ciepła, która umożliwia pracę urządzenia ze sprawnościami sięgającymi wskaźnika SPF =5. (Seasonal Performance Faktor – wielosezonowy wskaźnik sprawności pompy ciepła. Wartość 5 oznacza, że na każdy 1kW energii elektrycznej zużytej przez pompę ciepła przypadają dodatkowe 4kW energii dostarczonej do budynku z gruntu).

Podstawowe zalety technologii gruntowych pomp ciepła:

● oszczędność dzięki ograniczeniu wykorzystania tradycyjnych źródeł energii i poprzez wysoką sprawności energetyczną urządzenia;
● niezależność od tradycyjnych dostawców paliw i surowców;
● możliwość grzania i chłodzenia;
● bezawaryjność, długa żywotność i najwyższy komfort użytkowania;
● ekologia, ograniczenie tzw. niskiej emisji;

W ofercie firmy PRAWTECH znajdziecie Państwo najnowsze rozwiązania dedykowane do współpracy z gruntowymi pompami ciepła. Oferta, jaką dla Państwa przygotowaliśmy, pozwala w sposób kompleksowy obsłużyć inwestycje małych, średnich i dużych mocy. Pośród naszych produktów znajdują się m.in. studnie rozdzielaczowe, rozdzielacze wielosekcyjne oraz sondy geotermalne. Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w zakładce: Do pobrania.

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym. Chętnie udzielimy wsparcia handlowego oraz technicznego oraz udzielimy szczegółowych informacji na temat produktów i możliwości współpracy.

Zapraszamy.

KONTAKT

PRAWTECH Sp. z o.o.

ul. Garbarska 43
32-340 Wolbrom

tel. (32) 644 27 78
fax (32) 644 27 48


COPYRIGHT PRAWTECH SP Z O.O.

Projekt i wykonanie www.itband.pl